| rLdw0w a întrebat:

De curand ma gandesc tot mai mult la viitorul meu. Nu stiu ce sa fac. Am doar 10 clase (am facut clasa a 11a profesionala). Momentan sunt in Norvegia si ma gandeam sa imi adun niste bani, sa termin liceul si sa ma axez pe un domeniu in care ma descurc si in care pot lucra. Astept pareri si critici. Am 19 ani.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

In viața important e sa ai o meserie. Sunt o grămada cu facultăți, facultăți făcute la Spiru sau altele, dar care nu știu sa facă nimic. Nu trebuie sa fii complexat dacă nu ai terminat liceul. Oricând poți învață o meserie și sa o faci foarte bine, poți sa îți deschizi și o afacere in domeniul asta. Important e sa îți placa și sa vrei sa evoluezi. Încă ești foarte tânăr, ai toată viața înainte sa încerci mai multe lucruri dacă nu te-ai hotărât.

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Te gandesti foarte bine. Si chiar daca nu o sa iei bac.ul poti sa te inscrii la o postliceala. Si acolo poti sa te perfectionezi intr.un anumit domeniu in care te descurci.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca tot esti acolo, fii baiat destept si du-te pana in Suedia. Acolo te tine statul cit faci facultatea.winking

| Freya1 a răspuns:

E bine sa reiei scoala. Daca tot esti in strainatate trage si fa cat de multi bani pentru ca aici in Romania chiar daca reiei scoala salarile tot mici sunt

| Saveluc a răspuns:

Scoala ca scoala. Nu zic sa nu faci scoala Doamne fereste. In viata este bine sa furi meserie cate un pic de la fiecare si te axezi pe ceva. E bine in viata sa fi curios de orice in viata. Notite: Nu veni in Romania ca vei regreta