| Ayazicfrate822 a întrebat:

Salutare TPU. Dupa ce esti admis la scoala de politie / academia de politie mai dai examene ceva sau singurul examen este cel de admitere?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca dai examene, ca la orice facultate, la fiecare obiect in parte, ca altfel nu ai cum sa treci anul, iar la terminare dai examneul final de licenta.
Ma refer la Academie, nu la "scoala de politie", care-i un fel de postliceala/curs.

| johnnny123 a răspuns:

Tu cum crezi că se verifică cunoștințele pe perioada studiului la academie? Sau crezi că odată ce ai intrat, nu mai trebuie să faci nimic?