| Dante30 a întrebat:

Salutare TPU, eu vreau sa devin web designer m-am interesat am vazut despre ce e vorba si stiu o idee de html/css/javascript fiindca doar ce m-am apucat de invatat, intrebarea mea este: Poti avea si un job cu program fix si sa fi si web designer aka freelancer in acelasi timp?
De asemenea este cineva din cei ce vor raspunde web designer/developer? Intreb deoarece vreau sa stiu voi cum ati inceput, in ce stadiu va aflati acum, cum va gasiti clienti. Va multumesc.

4 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Clienti sunt... dar trebuie sa fi foarte foarte bine pregatit deoarece concurenta este mare si trebuie sa poti concura cu ea.

| mgtow a răspuns:

Prin Spania sant o groaza de oferte de munca la firme care au nevoie de web designer si nu prea se ocupa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti avea si un job separat tine doar de tine cat munca poti depune pe zi.

gasesti client pe freelancer.com cati vrei

| Ioan489 a răspuns:

Si eu ma ocup cu web design & web development. In particular poti incerca pe siteu-rile de freelancing : freelancer.com, elance.com, odesk.com

Desigur daca esti bun poti vinde templateuri psd pe themeforest, opoi sa cauti partener pentru dezvoltarea versiunilor de html, wp, cms ( cum ar fi joomla, drupal... )

Ps : daca vrei partener pentru themeforest, sa-mi zici.