| emipenet a întrebat:

Salutare TPU! In ultima vreme am inceput sa imi scriu tot felul de aforisme, filosofie in general, si am aratat la mai multa lume si la toti le-a placut, cei mai multi imi spuneau ca am talent. Vreau sa scriu tot mai mult, dar parca as vrea si sa imi incep o cariera de scriitor, cum pot face asta? Țin sa mentionez ca am 18 ani, sunt a 12.
Cum imi pot incepe o cariera ca si scriitor? Funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i nimic complicat. Doar vorba lui Eminescu: "E ușor a scrie versuri, Când nimic nu ai a spune, Înșirând cuvinte goale. Ce din coadă au să sune.". Totusi, cred ca ar fi bine sa mergi la cineva care se pricepe! Un profesor, de exemplu. Apoi le aduni intr-un volum, gasesti pe cineva sa-ti faca o recenzie (cuvant inainte) gasesti, apoi un sponsor sau le editezi pe cheltuiala ta.

| sunt0anonima a răspuns:

Ai respectul meu pentru pasiunea pentru care o ai