| LordCristobal a întrebat:

Salutare TPU!
Mă bate gândul să urmez o cariera in actorie.Plus de asta mi-au spus mai multe persoane că am stofa de actor.
Am mai întrebări și vreau să-mi răspundă persoanele care au experimentat acest domeniu.
Ce probe se dau că sa fi admis la actorie?
Este neapărat nevoie sa faci o facultate sau te poți lansa și singur așa cum a făcut Mircea Bravo?
Unde este mai indicat sa mergi, la București sau la Cluj?
Cum este viața de actor în general?
Aștept răspunsurile voastre cu mare drag!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Să reciți o peozie. Să mimezi o scenetă. Și altele.
2. Nu este neapărată nevoie o facultate. Te poți lansa și singur, dacă ai unde și ce lansa. De exemplu la Holywood sunt zilnic 2000 de candidați care speră măcar un rol de figurant.
3. Nu există indicații. Eu sunt clujean și din motive de patriotism local și viață studfențească mai ușoară și mai frumoasă îți recomand Clujul.
3. În general depinde de persoană.