| RazvanRo22 a întrebat:

Ma tot uit pe site-urile de job-uri si am si eu o intrebare :

La ce se refera angajatorii cand cer studii medii? (liceu, liceu+bac, etc)?

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Studii medii inseamna liceul. Uneori mai specifica expres si cu diploma de bacalaureat. De obicei, daca nu exista aceasta specificatie, este destul terminarea liceului. Numai bine!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma cac pe studiile medii care le cer, sant cam pretentiosi unii. Studiile nu face omul ci dorinta de a munci in ceea ce-si doreste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 10 clase ai studi medii de aici asa stiam se include profesionala

| Gabryel123 a răspuns:

Adica vor sa zica ca au nevoie de persoane intelignete, mai ales ca acum se ia greu bacul ei cer diploma de bac minim, dar sincer depinde si unde ai mai lucrat si ce experinte ai. 12 ani de scoala + diploma de bac.

| Daria_6694 a răspuns:

Se refera la faptul ca vor angajati care sa fi facut macar 8 clase.

| Daria_6694 a răspuns:

SE refera ca vor ca angajatii lor sa aiba facute macar 8 clase