| DenimM a întrebat:

Sunt clasa a 11 a la un liceu tehnic pe profil de protectia mediului si as vrea sa dau la Academia Naţională de Informaţii "Mihai Viteazul" ca apoi sa merg mai departe la SRI (Serviciul Român de Informaţii).

Ce note trebuia sa iau la bac pentru a lua la aceasta facultate, care sunt cerintele, se intra greu, credeti ca am vreo sansa?

Funda

Răspuns Câştigător
| Яiko a răspuns:

Nu prea pot sa-ti raspund la intrebare, dar vreau sa-ti dau ceva sfaturi daca nu te superi.
Sa nu spui la toata lumea la ce facultate vrei sa mergi, indiferent ce facultate e, mai bine spui: "Nu m-am hotarat inca"
Sa nu alegi facultatea la care vrei sa te duci pentru ca asa spun parinti tai, nu te lasa influentat de ei pentru ca mai tarziu o sa iti zica tot ei: "da..., nu era mai bine dincolo?"
Nu iti complica viata prea tare, o paine se poate castiga si cu efort minim.
Sti ca poti, dar asta nu inseamna ca este usor, hotaraste ce o sa faci cand te apropii mai mult de momentul deciziei ca sa te mai poti razgandii intre timp. Daca hotarasti acum, te incapatanezi si vei face asta chiar daca nu mai vrei.
Sper sa te ajute.