| AjutoameniipeTPU a întrebat:

Salutare TPU. Voua va place meseria de politist? Daca da, de ce? Daca nu, de ce?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
Nu mi-as risca viata pentru un sistem birocratic care ma plateste mult prea putin.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Fiindcă contribui la ordine, liniște, siguranța celorlați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Acolo corupția e cea mai mare. Dacă nu ai grad, trebuie sa închizi ochii pentru cei cu grad mai mare. Iar când ai tu grad mai mare, tradiția impune sa închizi ochii celor mai mici. Dar dacă ai aspirații puternice sa fii cineva, sa fii chestor, sa mai schimbi ceva, te rog (rolul oricum e jucat pe fond politic, deci e exclus sa ai o atribuție atat de mare și sa nu fii corupt). Dar polițist normal, in niciun caz.

| Strutzy a răspuns:

Da. Eu am fost militian si politist. I like this job!