| TheTimeKiller a întrebat:

Salutare TPU
Vreau si eu sa stiu ce liceu ar trebui sa fac si ce facultate pentru a iesi reporter TV.
P.S. Sunt din Ploiesti. Liceul vreau sa-l fac in Ploiesti si facultatea o pot face si in alt judet

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Pai poti alege filologie, ca te`ar ajuta cel mai mult in sensul asta. Cat despre facultate, la jurnalistica cu tine!

| TheTimeKiller explică (pentru xBya):

Multumesc frumooos

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poti sa faci orice profil vrei si iti place, si la liceu si la facultate. important e sa stii sa vorbesti si sa scrii corect romaneste si sa fii bun de papagal si cu tupeu :)) ca sa intri in bransa insa trebuie ori sa fii foarte bun, ori sa ai ceva relatii pe acolo, ca si daca esti foarte bun nu este mereu evident sa o sa si reabesti. poate te-ar ajuta sa faci si o academia media, pentru asta e suficient sa ai liceul http://www.intactmediaacademy.ro/cursuri/reporter/ sau aici http://www.scoaladeteleviziune.ro/......erale.html