| pbGRINGO a întrebat:

Salutare,
Treaba sta in felul urmator: lucrez si sunt si la facultate,
facultatea e la zi iar de lucrat, 4 schimburi:
3 sapt 8 ore cu weekend liber
2 weekend-uri de 12 ore zi/noapte
sunt in anul I si nu prea stiu ce sa fac ca e destul de greu? parinti nu ma pot sustine big grin

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Chiar daca la scoala se va accepta sa recuperezi orele cu alte grupe, nu cred ca si cei de la firma vor fi tot atat de flexibili si intelegatori.

Totusi, daca esti deja angajat, du-te la munca, maxim doua luni, in care timp iti cauti un alt serviciu care nu presupune lucrul in schimburi. In astea doua luni, daca nu vei neglija studiul, nu cred ca "aventura" ta de munca in 4 schimburi va dauna prea mult rezultatului primei sesiuni de examene.
Succes!

| crazy125 a răspuns:

E cam greu, nu prea ai ce face, decat sa suporti consecintele...adica ai nevoie si de munca si de facultate.

| OnuOnulică a răspuns:

Daca te oboseste asa de mult munca ta eu iti recomand sa iti gasesti una mai usora.
Si sa le spui programul tau ca poate oamenii te inteleg.
Oricum baftal la facultate!

| Aamerican a răspuns:

Incearca sa gasesti ceva mai bun si cand ai gasit exploateaza la maxim resursele (pararea mea )