| MaximiLyan a întrebat:

Salutare tuturor am 1 an jumate de cand lucrez in armata, dar as avea dorinta de a intra la DIICOT, ce a ce nu stiu eu ce ar trebui sa fac, ce mi-ar trebui si tot odata pasii pe care sa ii urmez. Ideea e ca nu stiu daca apartine de jandarmerie sau nu.

1 răspuns:
| Lucian4 a răspuns:

Curtea suprema are 2 sectii una de combatere a coruptiei si alta a crimei organizate si terorism. In diicot lucreaza procurori care au absolvit dreptul, si apoi INM. Nu are legatura cu jamdarmeria.