| AvramescuMarius1994 a întrebat:

Salutare tuturor am o intrebare... este chiar asa de grea armatra pe cat se spune, eu vreau sa studiez la Academia Fortelor Terestre dar este adevarat ce se spune? Ca locul de munca va fi unul stresant si nu vei avea timp si de altceva? Eu oricum vreau sa studiez acolo indiferent daca e adevarat sau nu, dar as vrea sa stiu daca cunoasteti pe cineva care lucreaza ca ofiter, sau oriunde in cadrul armatei... este adevarat tot ce se spune?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- Cand am citi raspunsurie de pe aici,
m-am stropit cu apa pe fata ca era sa mor de ras. Si cica ei sunt viitorul nostru. My God! What have you done to us?
- Du-te la un centru de recutare din zona si intreaba acolo. Nu te manaca nimeni, sunt amabili. O sa-ti spuna tot ce vrei. Cariera militara e diferita fata de cea din Ministerul de Interne.

6 răspunsuri:
| KrEaThYvE a răspuns:

Este adevarat 80%. chestiile gen: te scoala la 4 dimineata si te pune sa faci un traseu prin noroi nu cred ca sunt adevarate dar armata este o experienta de viata foarte grea dar care te face barbat de a dreptul. viata din armata e destul de grea si sper sa te ajute, funda?

| Ð乇刀ノ丂 a răspuns:

Hmm. Cam adevarat. Am un neam care studiaza acolo, are in jur de 38 de ani si a inceput deja sa inebuneasca... Se scoala la 5 dimineata trebuie sa faca exercitii, a mai mers prin Avganistan si de cateva ori era sa moara.Armata te face barbat dar iti si arde creierul si te distruge pshic. Uita-te la tot videoul asta poate te ajuta mai ales partea cand v-a canta :http://www.youtube.com/watch?v=l8gvQ6lPrTk

| Ð乇刀ノ丂 a răspuns:

Da. Am un neam care studiaza acolo. Desi are multi bani nu traieste deloc o viata fericita... L-a parasit nevasta, a inceput sa inebuneasca, au inceput sa ii deie firele albe in cap si are doar 35 de ani, se trezeste la ora 5 dimineata, a fost in Avganistan si de cateva ori era sa isi piarda viata acolo. Deci nu cred ca e o viata frumoasa. Iti spun acel neam a cam innebunit, este foarte dur, foarte tampit si cam comunist. Acolo in armata iti spala creierul, nu ti-as recomanda... Uita-te la videoclipul asta, mai ales la partea cand v-a canta http://www.youtube.com/watch?v=l8gvQ6lPrTk

| Andrei260 a răspuns:

Tatal meu este in armata si mi-a spus ca:
-te scoala de la 4-5 dimineata
-te pune sa alergi cam vreo 10 ture de teren
-exercitii fizice dupa alergare
-la masa mananci mancare nu tocmai gustoasa
-in cursul zilei mai greu ca dimnieata
-ora de culcare 8

sper ca te-am ajutat, funda?

| xAudCulorix a răspuns:

Este adevarat te trezesti la dimineata iarna faci baie in zapada ai 5 minute sa manaci te pune sa alergi pana nu mai poti dar are si parti bune de ex tragi cu arma sau daca ai noroc cu tancul. etc funda?

| xxOreos136xx a răspuns:

Pai, intr-adevar, este cam grea armata, eu am un var care este in armata, a facut armata care se face si apoi a ramas acolo. Este foarte greu. Si iti pui in joc si viata.