| Laur2821 a întrebat:

Salutare tuturor! As vrea sa urmez facultatea de științe economice, știe cineva dacă îți trebuie multă matematica sau cum e? Și dacă sunt grele examenele și e greu la ea in general, mumtumesc anticipat!happy

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca poti sa intri-fie cu examen, fie cu notele la bac, poti sa o si faci. Cauta cu rabdare si indemanare pe pagina lor, vei afla mult mai mult decat materiile pe fiecare an. Scoala usoara nu e cautata. Ce, tu nu stii? Daca e usoara, e chiar inutila.

| Laur2821 explică (pentru minrest):

La ei pe site n-am găsit nimic. și nu știu cum e cu matematica acolo... dacă e foarte greu da e relativ ok

| minrest a răspuns (pentru Laur2821):

Nu se mai pune accentul, de la un punct incolo; totusi sa nu uitam ca sunt multe aplicatii ale economiei din care nu poti scoate matematica. Direct nu stiu, nu am facut ASE, desi iubesc economia ca stiinta fundamentala. Eu sunt sigur ca, cu rabdare si ingeniozitate, mai poti gasi multe pe site-ul lor. Cred ca si materiile la fiecare an si specialitate pot fi gasite.