| GTX1070 a întrebat:

Salutare tuturor,
Doresc sa stiu daca pot aplica pentru admiterea intr-o Scoala Militara de Subofiteri de Jandarmi daca am terminat o facultate in domeniul ingineriei ca si varsta ma incadrez pentru a aplica.Ori acesta admitere in scolile respective face referire doar pentru cei din ciclul liceal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o interdictie expresa in acest sens, asa ca ai putea.
Daca ai terminat o facultate atunci ai putea aplica la Facultatea de Jandarmi din cadrul Academiei de Politie si vei iesi ofiter.

| Betty12345678 a răspuns:

Sigur ca poti.