| StefanIulian03 a întrebat:

Salutare tuturor, mă interesează și pe mine ce salariu ia un șofer (B+C) în armată, ca și SGP
dacă se poate să mi răspundă cineva care e în sistem sau care știe aproximativ sigur, mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Ciprian09 a răspuns:

Pentru început o sa ai cam 5000 lei. după presupun ca o sa crești datorita serviciilor, sporuri etc etc

| Aista a răspuns:

Salut, sunt sgp pe politie militara de 4 luni, salariul meu în ultima luna cu 7 ture lucrate a fost de 5.800 de lei, tu dacă faci ture la parcul auto de la unitate nu are cum sa fie mai mic sau măcar asemănător, dacă lucrezi la 8 va fi puțin mai mic fata de cel ce lucrează în ture

| StefanIulian03 explică (pentru Aista):

Păi și pot face ture luna de luna? Sau este la decizia lor?

| Aista a răspuns (pentru StefanIulian03):

În general se fac ture, dar depinde de unitate, de cati oameni au de superiori etc...