| XterIasi a întrebat:

Salutare, uniforma de politist dupa ce ai parcurs bineînțeles scoala sau academia ti-o da statul sau trebuie sa o cumperi tu?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Primesti bani simergi la atelierul de croitorie care are contract cu politia si ti-o confectioneaza. Caschetele, sepcile si celelalte accesorii se primesc prin grija compartimentului de logistica al politiei.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uniforma și alte drepturi îți sunt acordate de la serviciu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aceste detalii le aflii tu de la ei cand termini scoala, nu avem noi cum sa stim daca ti cumperi sau primesti uniformă de la ei.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! O cumperi tu.

| Frank51 a răspuns:

Te-ai gândit mult la asta? Și de unde ai putea să cumperi? Nu de alta că vreau și eu laughing