| Dominicc a întrebat:

Salutare. Vreau cateva raspunsuri serioase de aceea am pus intrebarea la o categorie mai serioasa. Nu are legatura strict cu numele categoriei insa apreciez orice ajutor.

Ce se intampla daca esti sunat de o firma/companie pentru a stabili un interviu sau ti se cere sa te preizinti la unul insa din diferite motive nu poti ajunge?
Mai percis, te afecteaza in viitor daca vrei sa mai aplici la acea firma/companie?

Am avut uneori problema de a nu ma putea prezenta ca eram plecat din zona.
Deseori angajatorii te cheama a 2'a zi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa le explici atunci cand te-au chemat, precum ca nu poti ajunge la interviu.Probabil vor un om organizat si nu mai poti baga vrajeala cu "treaba asta m-a luat prin surprindere".
Trebuie sa lasi impresia ca ai fost destul de afectat de o anumita intamplare, altfel companiile mari nu vor oameni "liberi" care accepta sa ia decizii dupa bunul plac.Nu trebuie sa-ti schimbi viata pentru a ajunge sa lucrezi cu ei, din contra te cauta deja "robotizat", pentru ca nu cumva sa ajungi iar la vechile obiceiuri.
Dar acum dai o spaga si merge, hai sanatate!

2 răspunsuri:
| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

DA chiar te afecteaza...

| AlyAleksandra a răspuns:

Parerea mea este ca te afecteaza.