| kross8 a întrebat:

Vreau si eu niste informatii despre soldatii gradati profesionisti (SGP). Pot fii trimisi si in misiuni internationale? am vazut un articol cum ca sun pusi sa pazeasca institutii ale mapn, banuiesc ca asta nu e valabil pentru toti. Am citit undeva ca nu au uniforme de oras si ca s-a dat o lege sa primeasca. Se merita sa fii SGP in ziua de azi? Ziceti-mi mai jos daca stiti ceva, ofer o funda happy

2 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Ca SGP poti participa si in teatrele operationale de razboi. De meritat nu se mai merita nimic. Iti pierzi sau ramai nenorocit pe viata pentru un salariu mizer, intr'o tara de cct; pentrh niste oameni de cct cu legi impotriva ta. Cel mai recent exemplu este cel de azi, tanarul luptatot SAS facut franjuri de un tigan borat aka interlop. Tu ca SGP ai 1450 de lei, trage tu concluziile.

| cezar003 a răspuns:

De ce nu ti-ai lua si tu tinuta de oras sa te duci la inmormantarea regelui, daca nu te-a chemat nimeni...noi iepurasii de camp suntem doar pentru necazuri