| Teemey a întrebat:

Salutari, am vazut ca pe MAPN se ofera o certificare cum ca ai terminat stagiul practic dar dupa zice si de repartizare. Eu as fi vrut sa fac acel stagiu practic fara sa fiu repartizat si sa lucrez in armata. Se poate face asa ceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate. Vrei sa faci armata acasa, din pat? Daca te duci la armata, dai examen, intri, te repartizeaza la o unitate militara si indeplinesti contractul. Dupa contract poti sa iei orice adeverinta iti trebuie.