| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Ce trebuie să faci să fii polițist local, întreb de curiozitate?

Mulțumesc!

PS:Mi-a zis cineva că nu îți trebuie nicio școală(specială), mă îndoiesc

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa faci scoala de agenti de politie care tine 2 ani si e usor daca tocesti niste romana si istorie inainte de examen. Ca aparent conteaza sa stii cine a fost Mircea cel Baatran cand scrii amenzi laughing

| Digikey a răspuns:

La locala nu-ti trebuie nimic.Trebuie sa fii ruda cu primarul si te trimit ei sa faci un curs fulger de cateva zile.
Daca vrei politist normal scoala dureaza un an dar se intra greu ca este concurenta mare.
https://www.academiadepolitie.com/......-a614.html

| JicaContra a răspuns:

Sa iti faci pile, munca platita, arma, uniforma, mai nimic de facut, etc.

| mgtow a răspuns:

Prin contacte puternice ajungi pe bascalie acolo. Unii trec pe cale legala altii mai da o sticla de vin sau un rachiu pe la unu care il baga mai usor in functie. Altfel daca toti intrau pe cale corecta nu dadeau amenzi la misto, nu baga in puscarie batranii de pe strada, etc.

| Dana1999 a răspuns:

Iti trebuie academia de poliție