| MikeMike2010 a întrebat:

Salutari. spuneti-mi si mie la scoala de asistenta medicala pot intra si baieti sau numai fete? Cn imi da un raspuns bun ii dau o funda.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La Colegiul de Asistenti medicali pot intra atat barbati cat si femei. Exista multi asistenti barbati in spitale, e doar o iluzie ca e o meserie strict pentru femei.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Normal ca pot intra si baieti asa cum si la medicina intra fete, eu am intalnit si asistenti medicali in spital si sunt la fel de eficienti ca fetele.

| lovem3 a răspuns:

Da pot intra si baietihappy.se cauta foarte multi asistenti mai ales in tarile dezvoltate. insa trebuie sa ai grija cand te inscri sa fie o scoala acreditata pentru altfel risti sa nu ti se recunoasca studiile.in general cam 3 ani de cursuri faci (timp in care poti face practica ) :*

asa ca un exemplu medicul meu stomatolog are asistent happy