| TruLove a întrebat:

Salutari. Vreau sa lucrez o perioada sa strang niste bani. Este un post de ospatar la mine in oras,insa nu am mai lucrat pana acum si am cateva intrebari legate de prepararea bauturilor,cafele, ciocolata calda si toate astea - cum le prepar?!
Si legat de bacsis, daca am o comanda de 17 lei si sunt platita cu 20, acei 3 lei ii opresc eu? Imi iau rest sau la sfarsitul programului imi da patronul? stiu ca sunt intrebari aiurea, dar nu vreau sa fiu lipsita de orice informatie.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Postul este dar de unde stii ca te angajeaza? E clar ca, din cate spui, nu ai lucrat niciodata in domeniul acesta.

| KodrutZ a răspuns:

Atit timp cit nu e patronul pe aici, de unde ai vrea sa stim noi?

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Si ca sa iti raspund apropos de bacsis, eu ca si client ma astept sa imi aduci si 50 de bani rest. Daca vreau sa iti las bacsis, ala ti-l las separat la sfarsit, dar detest chelnerii care isi iau singuri bacsisul ca asa li se pare lor normal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil vei primi niste instructiuni dupa angajare referitor la aparatele din dotare.

legat de bacsis nu avem noi de unde sa stim ce reguli impune patronul sau cum se organizeaza angajatii. Unii iau ei bacsisurile, altii le aduna si le impart la sf zile samd