| Jenni33 a întrebat:

Salve! Am 15 ani și sunt în clasa a X-a. Profil Științe ale naturii (real de asemenea) cu Engleză intensiv. Am o mare enigmă. Nu știu ce vreau să fac după...ce job mi-ar place... adevărul este că nici nu cunosc toate posibilitățile și de asta apelez la voi. Aveți un job care vă place spuneți-mi-l + detalii happy fundiță + vot. Mulțumesc anticipat. P.S. Accept orice propunere!

2 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

Buna! Eu am ajuns clasa a12-a intr-un liceu economic, din clasa a9-a imi tot schimb optiunile privind facultatea. Eu iti sugerez sa te apuci de diferite activitati extra-scolare (voluntariate, proiecte, schimb de experienta). Eu in momentul de fata oscilez intre corporatista care sa lucreze intre patru peretii dar care sa faca bani cat sa isi permita cel putin un trai de viata exclusivist ( planuri mari, stiu ) si antreprenorul care are sau n-are succes ( in functie de idea sau conceptul pe care vrea sa il aduca pe piata ). Iti recomand de asemenea sa iei in considerare si facultatile din afara ( in special DK, unde taxa de scolarizare este 0 ). Pe sfarsit de an liceal sunt hotarata sa dau la FABIZ ( ASE- Administrarea Afacerilor cu predare in lb. engleza ) la recomandarea unui profesor din acea facultate pe care l-am cunoscut in asociatia in care activez de aproape 3 ani. Iti urez multa bafta si succes in toate! :*

| Jenni33 explică (pentru Miha):

Mulțumesc din suflet pentru răspuns. Toată lumea spune să fac ce îmi palce și punct. Asta e buba, încă nu știu ce îmi place. Știu doar că mă pricep la orice îmi propun Ex. mate fizică chimie bio t.i.c ș.a Mulțumesc încă o dată pentru sfat.