| brya a întrebat:

Sambata am proba de actorie la palatul copiilor... dati-mi si mie un monolog amuzant sau niste replici cu care s-o impresionez pe stela popescu va rog cat mai repede :*
dau funda

5 răspunsuri:
| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Un actor de-al nostru de comedie - posibil Horatiu Malaele dar nu sunt foarte sigur, s-ar putea sa ma insel - cand si-a dat licenta in actorie - sau echivalentul la vremea respectiva, a asteptat sa-i vina randul - dupa ce altii facusera harmalaie pe scena, a intrat linistit in fata juriului, i-a salutat politicos, apoi s-a dus si s-a asezat in fund pe scena. Si statea. Si statea. La un moment dat, unul din profi, plictisit, il intreaba - "ok - ce esti tu? care e rolul tau?" si el a raspuns "sunt o branza!". Proful plictisit " asa, si ce faci?" Raspunsul "Nimic - astept sa ma imput" happy Morala - Vrei sa faci impresie - fa ceva care sa surprinda, la care sa nu se astepte nimeni, absolut diferit fata de restul lumii! Un punct bun de plecare pentru studiul tau poate fi Youtube. Multa bafta!

| Rager a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te gandesti tu, ca sa intrii pe meritul tau asa ar fi si de invatat mai usor.

| brya explică (pentru Rager):

M-as gandi dar,,, nu prea e timp pana sambata

| lulutza13 a răspuns:

Inseamna ca nu esti in stare de nimic si stai acasa. e inadmisibil sa ceri altora sa iti faca munca, daca vrei sa te tii de ea! Si daca altcineva e mai destept ca tine inseamna ca ala ar trebui sa mearga la proba nu tu!

| brya explică (pentru lulutza13):

Da mersi de ajutor. te crezi desteapta rolling on the floor in caz ca nu stiai eu nu am timp pentru ca sunt de dimineata pana seara plecata. la 8 sunt la meditatii si de la 12 pana la 7 sau 6 sunt la scoala....eu nu te-am jignit si nu-mi pasa ce crezi tu...nu conteaza ce monolog zic si cine mi la dat! conteaza cum il recit eu. poti sa incepi sa ma judeci dar sa stii ca mie chiar nu-mi pasa de parerile altora ok? asa ca vorbeste frumos.nu trebuia sa raspunzi la intrebarea mea daca nu vrroiai eu am pus o intrebare pentru cine vrea sa ma ajute nu fix pentru tine ok?