| Ioanabalea a întrebat:

Saptamana asta am interviu(McDonald). Nu stiu cum sa ma prezint. Gen: cum sa ma imbrac, sa iau o mapa. Ceva sfaturi, va rog!

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Te imbraci stil office, iei toate actele necesare la tine, vorbesti politicos si incearca sa ai o atitudine care sa inspire incredere si sa pari sigura pe tine. Nu te machia strident, ci cat mai natural. Unghiile sa fie de marime normala, fara oja care sa iasa in evidenta. Nu purta tocuri exagerat de mari, cu ori deloc, ori unele micute.

| Ioanabalea explică (pentru AdelinaC):

Cand ai zis acte, te-ai referit la CV, nu?

| AdelinaC a răspuns (pentru Ioanabalea):

CV si ce ti se mai cere. La unele interviuri se mai cere copie dupa buletin, scrisoare de intentie, recomandari, etc. La Mc nu stiu cum e...

| Ioanabalea explică (pentru AdelinaC):

Multumesc mult!

| CapraSexy a răspuns (pentru AdelinaC):

La mc trebuie sa spui "Aici sau la pachet?" si ai intrat.

| AdelinaC a răspuns (pentru CapraSexy):

Ce simplulaughing

9 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

La Mc intri oricum laughing

| DenisaKarolina a răspuns:

Te imbraci normal, fara haine decoltate, fara pantaloni prea stramti, scurti. Iti iei toate actele necesare, vorbesti frumos, te porti frumos cu toata lumea big grin

| Ioanabalea explică (pentru DenisaKarolina):

Ei au CV-ul meu. In cazul asta, mai trebuie sa il am la mine? Nici nu stiu ce sa iau la mine! Am si emotii!

| DenisaKarolina a răspuns (pentru Ioanabalea):

Lasa emotiile, ar fi bine sa il duci in caz de orice happy