| anonim_4396 a întrebat:

Scrieti-mi ceva idei de meserii.Sa nu fie medic asistent sau ceva de genu.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mecanic de locomotiva - sofer de autobuz - vatman

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preot, inginer electrician, economist, scriitor, consultant vanzari, asistent resurse umane, asistent manager, secretar, soldat, ofiter de politie, pilot de avion militar, sofer taxi, mecanic auto.

| sierra1 a răspuns:

Scafandru sau sudor sau instalator de vase de toaletă - se potrivesc?

| RW a răspuns:

Pompier,biolog marin,judecator,procuror,antreprenor,navigator,arheolog,profesor,conslier in cariera,psiholog,translator,programator,inginer,arhitect,notar,bancher,actor,pilot de lupta sau pilot de avion,anchetator,detectiv particular,marinar,reporter,regizor,inginer aerospatial, contabil,crainic,antropolog,animator,artist,astronom,avocat,mecanic auto,cameraman,bucatar,chimist,antrenor,coregraf,savant,editor,designer de moda,analist financiar,antrenor de fitness,geolog,designer industrial,designer grafic,inginer naval,designer de interior,matematician,muzician,oceanograf,fotograf,politist,agent imobiliar,sociolog,stilist,scriitor, zoolog, agent de turism, dezvoltator web si multe, multe altele

| ruddy a răspuns:

Depinde ce iti place, poti sa te faci mecanic, sau electrician / electronist, sofer.

| DiaDiana9 a răspuns:

Meseri de femeie.am uitat sa mentionez

| StrongHeart a răspuns:

Inginer
Judecator
Procuror
Grefier
Avocat
Politist
Psiholog
Notar
Contabil
Casier
Programator
Educator/Invatator/Profesor
Frizer
Bucatar/Patiser/Cofetar
Ghid turistic
Stewardeza
Șofer