| Brilliantik a întrebat:

Scrieti-mi va rog ce profesii sunt cu un salariu mai sus de 10000 pe luna? Ce functie indeplineste?

7 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Tu realizezi ce inseamna 10000 RON/luna, nu? Asa ceva am mai vazut doar pe la profesorii universitari (nu conferentiari, nu asistenti).

| ChrystianSandu a răspuns:

Vai, dar nici pretentios nu esti. Un salariu de peste 2 300 de euro pe lună. Da, este inginer IT (firma multinationala), numai ca vei lucra cam 10 ore pe zi (in Romania) si trebuie sa termini undeva pe la București l (Timisoara) la Politehnica. Si trebuie studii superioare in informatica.

| Andi86 a răspuns:

Da, inginer in IT sau inginer mecanic 7-8000 lei, dar ca sa ajungi acolo trebuie sa depui multa munca in ceea ce faci.

| GreyRose a răspuns:

Soferie? thinking laughing

| Brilliantik explică:

Bine recunosc am cam exagerat cu 10 000.Am uitat sa adaug ca sunt fata. Inca o intrebare cit primeste un avocat pe luna?

| NOBODY a răspuns:

La noi în țară, e greu să primești un asemenea salariu. Poate doar ca parlamentar.
Dar în rest, cred că găsești în domeniul medical & IT în alte țări.

| Dodgge a răspuns:

Daca te gandesti doar la bani, nu o sa ii castigi niciodata.Fa ceva si din pasiune si poate o sa reusesti.O sa fi platita in functie de cat de mult te duce capul.