| alex310 a întrebat:

Se merita sa dai la medicina?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa modul cum ai pus problema, raspunsul este nu. Nu toata lumea se poate face medic! Pentru ce-i ce nu pot, normal ca nu se merita.

| alex310 explică (pentru neutrino):

De intrat, intru la medicina, dar nu stiu daca se merita sa stau 6 ani in facultate, iar apoi sa mai stau cativa ani ca medic rezident...
P.S. as vrea sa ma specializez pe neurologie

| neutrino a răspuns (pentru alex310):

Medicina, stii foarte bine ca e banoasa, in mod special neurologia. Dar nu e suficient, medicina e ceva special, trebuie sa ai ceva suflet si rabdare. Vei fi ucenic nu 6 ani ci mult mai mult. Daca ai chemare merita, daca nu, nu. Bafta!

| oo4099 a răspuns:

Trebuie sa ai pe langa voita o memorie de elefant si sa iti permiti sa ai nopti nedormite.Plus ca daca nu ai cunostinte in domeniu intri la cu taxa si este cam de 60 mil.
Intr-un cuvant se merita doar daca poti sa ontri la buget 6 ani.sa