| DumitrescuAlex a întrebat:

Se merită sa fac o facultate sau sa ma angajez dupa bac?

Răspuns Câştigător
| ReddY25 a răspuns:

Dacă ții neapărat să o faci și ai vocație spre o materie anume,te poți înscrie în vară, mai precis în iulie, și dacă nu intri atunci, mai este o sesiune în septembrie, doar prin absurd să nu poți fi admis

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Facultatea o pati face si in paralel cu munca, deci este alegerea ta daca faci doar facultate, daca faci facultate si lucrezi sau doar lucrezi dupa BAC

| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde numai de tine!

Poate merita sa mergi direct la munca, daca iti gasesti ceva doar cu BAC-ul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai vreo calificare ca sa te angajezi imediat dupa bac?

| johnnny123 a răspuns:

Depinde. Consideri că "merită" să ai orizonturi mai largi și oportunități mai bune sau nu?