| cosmin986522 a întrebat:

Se merita sa iei bacu cu nota mare? Eu la vara il dau si cred ca il i-au cu un 6, 50. La facultate (buget) conteaza media de la bac neaparat?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de tipul de admitere la facultatea unde vrei sa mergi.
Daca admiterea este pe baza de examen/concurs/testare nu conteaza media de la bacalaureat.
Daca admiterea se face prin concurs de dosare atunci sigur ca conteaza.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca admiterea e pe baza de dosar conteaza in unele cazuri si 100%

| Alicezzz a răspuns:

Normal ca merta sa il iei cu nota mare, la unele facultati conteaza nota de la bac plus admiterea, iar la unele doar nota de la bac sau doar notele de la unele probe date la bac, depinde de facultate.

| Own3r a răspuns:

Da conteaza.Dar nu fi asa de sigura ca-l iei.Surprize cu bacul au mai fost.Succes/

Răspuns utilizator avertizat
| gogutzugagu a răspuns:

Conteaza foarte mult. Se merita sa iei macar un 7.50 pentru a intra printre primi la facutatea dorita.

| gogutzugagu a răspuns:

Conteaza foarte mult. Ia macar 7.50 ca sa poti intra printre primi la facultatea dorita.