| BeingSelfless a întrebat:

Merită să lucrez ca crupier sau consilier în locurile unde sunt jocuri de noroc?
Pentru acestea se poate lucra noaptea?
Sunt student de 25 de ani, bărbat, cu atitudine decentă, mai mult orientat spre vânzări, consiliere, etc. Aș dori să lucrez în special noaptea, dar nu-mi imaginez cum este realitatea acestor joburi.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Merita daca esti o fire calma si puternic psihic.
Afla ca marea majoritate a clientilor cazinourilor sau locurilor unde sunt pacanele si astfel de aparate si jocuri de noroc etc sunt cei descrisi de versurile BUG Mafia: fratii, smenarii, pestii, gaborii, tarfe*e.
Daca esti pregatit psihic sa ai astfel de oameni prin preajma, implicit oameni la care "meseria" denota si caracterul, atunci poti lucra fara probleme.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Crupier trebuie sa ai viteza si indemanare iar consilier, daca la varsta asta scrii "Se merită", ce poti sa faci? Pentru consiliere trebuie sa ai macar un minim de inteligenta.