| aaastronaut24 a întrebat:

Se numără cineva de aici care știe cum stau lucrurile la Facultatea de Ed. Fizică și Sport, respectiv Litere la UBB Cluj?

Bună! Mă gândeam dacă cineva ar fi dornic să îmi explice cum stau lucrurile la cele două facultăți. Aș vrea să optez pentru Limba Coreeană-Franceză (traduceri) și kineto sau joc sportiv. {Sunt olimpic la limba franceză (clasa a 10-a) și am jucat volei de performanță}
•Le pot face pe ambele în paralel?
•Aș putea fi căutată după terminarea uneia dintre aceste două facultăți, și să am un venit acceptabil?
•Pentru informații legate de admitere și cursuri, nu am găsit pe site-ul universității. Am văzut, însă, programa de la FEFS.
Voi mai adresa întrebări dacă e cineva dornic să mi le răspundă. Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Recomandarea mea.
Cu coreana ai o carieră pentru toată viața adică până la 65 de ani.
Volei de performanță poți face în paralel, dar vremea lui trece în tinerețe.
Deci coreana.
Fiind în Cluj, te înscrii și la Institutul Confucius și bagi la ghiozdan ceva chineză.
Cu aceste două limbi țara are nevoie de tine.
Mai departe scrie-n carte.