| SingleForOne a întrebat:

Se poate lucra ca manager de magazin sau șef de tură cu un curs de calificare de câteva luni?
Cum se numește mai exact acel curs?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru a fi manager, cred că-i necesar să ai studii superioare finalizate si probabil experiență in domeniu.

Pentru a fi șef de tură nu știu dacă trebuie să urmezi un curs anume de formare profesionala ca lucrator comercial, dar poti intreba care sunt conditiile de angajare, cand ii contactezi telefonic, ori prin email.
În schimb, ti se poate cere experienta profesională pe o pozitie de conducere.
Cu ceva noroc, ori cu pile, o vei face la locul de muncă.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost gestionar si sef de magazin fara nici un curs. Depinde de patron.