| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa am IQ
Zero?

Mă ca și curca în crăci
Ca și pisica la calendar

La un test de IQ cu cercuri linii forme geometrice
Din care nu înțeleg absolut nimic!

Nu vi-se pare discriminare chestia asta cu teste IQ date de diversi psiholohi din care nu știu dacă înțelege cineva ceva!?
Mie nu îminspune nimic niște forme geometrice sau câteva desene foarte abstracte atât de abstracte în cât din punctul meu de vedere a depășit paranoia de mult și a și întrecut-o

Cum aș putea să dau eu un răspuns când nici măcar nu știu care este întrebarea
Dar se presupune ca la început mi-sa prezentat sa aleg unele forme care erau câtuși de cât inteligibile
Dar dupa cea de a treia pagina gata
Sensul părăsește camera.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peste 120 puncte IQ esti deștept.
IQ mediu e 100.
Retard mintal este de la 60-70.
IQ zero nu există. Undeva pe la 40 e minimul, iar ala e când esti intarziat mintal si ai afectiuni cerebrale.
Tu daca poti sa scrii sa citesti sa repari placi video esti 100% peste 70. Probabil pe la 80-90.

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

E foarte probabil.

| Eireann a răspuns:

Nu sunt discriminare dar nici nu imi par relevante. "Inteligenta" e o inventie. Exista oameni cu memorie extraordinata dar incapabil sa aplice regula de 3 simpla ca sa rezolve o problema la matematica, oameni fara cunostinte iesite din comun dar cu carisma incat sa faca pe oricine sa ii asculte, oameni cu abilitati deosebire pentru fizica sau chimie dar incapabili sa se descurce in situatii sociale. Care din acestia e mai inteligent? Iq-ul masoara niste abilitati cognitive, nimic Mai mult.

| NotNamed a răspuns:

Cum naiba sa nu înțelegi formele alea... Sunt niste figuri care se repeta in diferite configurații si pe ultima trebuie sa o ghicesti tu dupa felul cum sunt ele asezate precedent. Nu.ti trebuie enunt. Orcum stai chill ca la 70-80IQ esti considerat retardat mintal..asa ca te poți situa undeva la 100 fara probleme.

| al0o0o0 a răspuns:

Destul de rar intalnesti oameni cu iq 0.In proportie de 80% il au pe minus.