| cosmin986522 a întrebat:

Se poate sa mai schimbi specializarea dupa ce ai terminat anul 2 de facultate?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, dar nu este obligatoriu ca facultatea sa accepte dorinta ta. Mergi la secretariatul facultatii si de acolo te vei informa concret.

| einenebun23 a răspuns:

Pai sa incepi din anul 1 alta, dar daca tot esti in anul 2 iti recomand sa termini iar pe urma sa incepi alta daca iti doresti.

| alessia5158 a răspuns:

Da, se poate mai ales daca este in cadrul aceleiasi facultati.Cauta pe net regulamentul Univesitatii careia ii apartine facultatea--- de ex. in Rgulamentul Universitatii Bucuresti la cap. V, art 35 vei gasi :
"„Studentul poate fi transferat de la o forma de invatamant la alta, de la o specializare la alta, de la o facultate la alta sau de la o universitate de stat acreditata la alta, tinandu-se seama de aplicarea sistemului de credite transferabile si compatibilitatea planurilor de invatamant."

| ElenaSA a răspuns:

Depinde de conditiile facultatii. Oricum, si asa, este nevoie de ceva agitatie pentru a reusi.