| MadalinaMadalina8909 a întrebat:

Se poate sa-ti dai demisia daca managerul nu e la munca? Vreau sa-mi dau demisia mâine, vineri, doar ca managera si-a luat un weekend prelungit. Se poate sa-i las cererea in birou? Sau trebuie sa o aprobe?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie inregistrata de cineva.

| haileewatson a răspuns:

Poti sa o lasi la HR.

| KovacsB a răspuns:

Trebuie nr de inregistrare, altfel o poate arunca la cos.

| MistarGoGu a răspuns:

O lași frumușel la HR *( Resurse Umane )! Demisia este act UNILATERAL! NU are nevoie de aprobare! O scrii și i-o trimiți pe watsapp sau pe e-mail!
Cauta pe Goagal : Codul Muncii - demisia și vezi ce scrie acolo!

| MistarGoGu a răspuns:

Este RAU ca tinerii nu CITESC și nu își cunosc DREPTURILE / Obligațiile la locul de munca! Citiți fraților Codul Muncii ca NU va ia 10 ore!