| xDanix1998 a întrebat:

Se pot face 2 facultati in paralele? Vreau sa fac academia de pompieri si nu stiu daca mai pot sa fac o facultate in paralel. Acum dau bacalaureatul, urmand ca anul asta sa incep o facultate, iar la anul sa fac academai de pompieri. Vreau sa stiu daca programul de la academie mi.ar permite sa mai fac inca o facultate in paralel.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot face 2 facultati in acelasi timp, dar nu o facultate militara si o alta facultate. Si este Facultatea de pompieri din cadrul Academiei de Politie.

| xDanix1998 explică (pentru Ioandelasal):

Nici daca a doua facultate ar fi la fara frecventa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru xDanix1998):

In asemenea situatie cred ca se poate dar un raspuns corect si sigur il primesti doar de la Facultatea de pompieri, daca iti permit sa faci a doua facultate.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa faci si 10 facultati in paralel daca te duce mintea si cel mai important buzunarul. Insa daca ti se suprapun 2 examene ramai cu restante si nu e tocmai placut. Dar se poate, in Romania orice e posibil.

| BroascaCuElice a răspuns:

Poti dar programul de la academie nu ti-ar permite asta, numai daca ai face cealalta facultate la fara frecventa

| xDanix1998 explică (pentru BroascaCuElice):

Deci am posibilitatea sa fac la fara frecventa a doua facultate?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru xDanix1998):

Da, sigur

| DrGoogle a răspuns:

Pai daca dai la academie la pompieri nu esti cazat acolo cand te mai duci la facultate?