| Turbatus a întrebat:

Semnificatia versurilor "Pierzandu-ti timpul tau cu dulci nimicuri, / N-ai vrea ca mine-n usa ta sa bata.

3 răspunsuri:
| Soborigozaur a răspuns:

Versurile au sens metaforic, fiind o imagine vizuala si semnifica trecerea ireversibila a timpului.

| mada97nnn a răspuns:

Versurile vor sa spuna ca iti pierzi timpul cu ceva care iti place desi sunt nimicuri si nu ai vrea ca o fata ca mine sa bata in usa ta

| Ionita_Alex_1993 a răspuns:

Uite aici raspunsul(l-am luat chiar din culegerea din care mi-a dat si mie tema la fel):Versurile surprind dorinta eului liric ca nimeni sa nu patrunda in spatiul sau intim, protejat, ca el sa-si petreaca vremea depanand amintiri si lasand timpul sa treaca, umplandu-l cu "dulci nimicuri".