| RoxanaGhost a întrebat:

Servus TPU!
Aş vrea să dau la arte la arta actorului,însă mamei îi e cam frică într-un fel[nu frică din aia de violuri sau golani, dar e cam nehotărâtă] dacă să mă lase să stau la cămin sau nu...
Ea s-a gândit că mai bine fac liceu teoretic pe ramura filologie[în oraşul în care sunt de vreo 12 ani,dar ştiu oraşul de lângă mai bine decât ăsta în care locuiesc] că după să mă duc la facultatea de arte...
Acum amândouă ne-am dori ca eu să mă duc la liceul de arte,însă întrebarea e :
Merge să fac liceu teoretic pe ramura filologie şi după ce termin liceul şi iau bacul să merg la universitatea de arta teatrala si cinematografie?
P.S. Nu ştiu dacă m-am exprimat corect, totuşi scuzaţi-mă pentru ortografie sau categorie pentru că sunt pe grabă happy

1 răspuns:
| SergiuBoss11 a răspuns:

DA MERGEhappy, am un prieten care s-a dus de pe mate info la universitatea de arta teatrala si cinematografie