| Sadop a întrebat:

Sfaturi despre cariera militară? Păreri?
Ce profil de liceu este cel mai potrivit?
Fundiţă.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceasta cariera nu este potrivita pentru orice persoana, dar este foarte cautata in ziua de azi, si nu degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| username010000000 a răspuns:

Este foarte căutată E O MESERIE FOARTE BUNA dar nu orice persoana e facuta pentru. ea eu cred ca tu ai fi în stare

| StereaCosmin a răspuns:

Cel mai bun profil pentru o cariera militara este liceul militar. Dar nu cred ca te mai poti inscrie la el, deoarece trebuie sa dai probe eliminatorii inainte de examenul de capacitate.
Poti face un profil de filologie si sa te duci la o scoala de politie(subofiteri) sau la academia de politie.(ofiter plin).
Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes la liceu! happy

| Buburuza10 a răspuns:

Pentru a urma o cariera in armata trebuie sa faci un liceu militar sau un liceu teoretic profil matematica-informatica, deoarece la academie vei avea nevoie de foarte multa matematica si fizica.....pana si la admitere la academie vei da examen la matematica...