| BB8 a întrebat:

Si-a dat cineva atestatul DELF? La ce v-a folosit/va foloseste?

4 răspunsuri:
| suMRed34 a răspuns:

Daca la atestatul DELF/DALF obtii B2 primesti o diploma care atesta ca tu ai cunostinte cel putin medii la franceza si nu mai trebuie sa sustii proba orala la bacalaureat sau la admiterea la facultate, la fel si cu Cambridge-ul la engleza.

| Helena08 a răspuns:

Da, l-am dat. In primul rand iti echivaleaza proba de limba straina de la bac( doar cu nivelul B1 sau B2) si e un punct in plus la CV. O persoana care stie mai mult de 1 limba straina si are o diploma care sa-i ateste cunostintele are sanse mai mari de a fi angajat.
In afara de Delf mai sunt Cambridge pentru engleza, Dele pentru spaniola si Daf pentru germana.

| gorigoscop a răspuns:

Eu am dat cambridge, pentru engleza, cica nu mai trebuie sa dai bacu la o limba straina

| BB8 explică:

In afara de Bac, conteaza pentru CV?