| DomnulMuratura99 a întrebat:

Spre ce domeniu sa ma indrept daca imi place tot ce tine de univers si teorii despre viata?

Răspuns Câştigător
| Adlai a răspuns:

Conform descrierilor tale, ai putea sa te angajezi la NASA, ESA sau ăla al Rusiei.
Ai putea sa devi observator, ca NASA are nevoie de observatori( cei care cercetează spațiul).

Sau, ai putea sa devii profesor fizician, gen cum e Eistein la matematica, profesor( ca așa-mi pare) așa și tu poți sa devi in alt domeniu, știi ce zic?

Sau dacă îți plac teoriile, ai putea sa devii filozof. Dacă nu ma insel, filozofia se ocup cu teorii.

5 răspunsuri:
| Saiko10 a răspuns:

Astronomie/Filsofie/Fizica.

| Frank51 a răspuns:

Teologie

| JulyDreams a răspuns:

Daca doresti sa cunosti universul si viata, ar fi bine sa cauti o scoala mistica veritabila, pentru a primi cunoasterea si practicile adecvate. Ai putea face asta doar pentru dezvoltarea ta interioara, nu ca o profesie. Ca profesie, e posibil sa nu traiesti prea bine din asa ceva, material vorbind.
Faptul ca esti intr-o tara subdezvoltata este un motiv suficient pentru a-ti gasi o meserie de viitor si bine platita.

| sierra1 a răspuns:

N-aș vrea s-o dau in gard cu recomandări gen: nasa, misticisme și alte chestii ufo.

dă un test aici și vezi ce nu știai despre tine (noi nu știm nici pe atât și unii ne aruncăm să-ți dățm sfaturi SF). Deci vezi aici:

http://tests.dreamfoundation.eu/career-test/page1?locale=ro

| mentholinks a răspuns:

Te cam indrepti spre saracie in Romania, asta daca nu esti foarte bun spre geniu.