| 3keen a întrebat:

Spre exemplu,un elev de la liceul militar,termina liceul militar si nu mai vrea sa continue mai departe, care este suma de bani pe care trebuie sa o plateasca?

Răspuns Câştigător
| Whitte a răspuns:

Aoleu! Platesti toata scolarizarea. Foarte mult. Asta include profesori, cazare, masa, echipament, instructie, si tot ce ai primis si s-a consumat cu tine.
Nu poti si tu sa activezi in cadrul armatei cativa ani? Cat scrie pe contract?

| 3keen explică (pentru Whitte):

Eu momentan intru a 8 a, vreau sa fac un liceu militar dar nu sunt sigur ca vreau sa continui si la o facultate militara, de asta intreb

| Whitte a răspuns (pentru 3keen):

Nu e obligatoriu sa faci o facultate militara. Dar poti face cativa ani de serviciu militar daca nu vrei sa platesti scolarizarea.

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu am auzit de așa ceva.

| 3keen explică (pentru gabicoo):

Daca termini liceul militar si nu mai vrei sa continui trebuie sa platesti ce ti s-a oferit acolo :camin, mancare