| Tudy1998 a întrebat:

Spuneți-mi tot ce știți despre școala de stewardese, materii pe care tre sa te fixezi, probe, daca pot fi si bărbați etc. Fundă

1 răspuns:
| vmalex21 a răspuns:

In primul rand trebuie sa promovezi Bacalaureatul, pe urma trebuie sa te axezi pe Limba Engleza si din cate am aflat de la cineva care vrea sa devina stewardese trebuie sa stii sa inoti.Se da si proba din asa ceva in linie dreapta vreo 50 de metri.Asta pe langa teste medicale, psihologice, etc.