| Cr7adi a întrebat:

Spuneti-mi ceva meserii ce le pot face in strainatate dupa ce am facut facultatea aici.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu orice meserie o poti face si in afara, mai ales daca e vorba de UE

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Meserii bănoase poți avea și în România dacă faci o facultate și te ții de treabă. Traiul de aici e și mai ieftin, deci dacă te muți acolo nu rezolvi prea mult. E mai ușor acolo pentru cei care nu au aspirații mai mari de culesul de căpșuni sau pentru cei care au aspirații mult mai mari, la nivel european/ mondial și care nu pot fi satisfăcute de țara asta. Desigur mai e și cazul în care trimiți banii în țară iar acolo valoarea lor chiar reprezintă mai mult decât ar reprezenta în străinătate.