| NiceBaby a întrebat:

Spuneti-mi niste profesii mai practice.Bine-platite...Cu care nu vei ramine niciodata fara serviciu.etc.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Avocat, medic stomatolog, cercetător, etc.
Pa, pa.

| EUSIATIT a răspuns:

sut de buzunare ] e cea, mai buna meserie astazi,.[hot] ca sigur gasesti ceva in buzubare etc. Asta ne invata guvernul. Ei fura mai mult si noi trebuie sa le urmam exemplu. in rest. numai de bine

| anad a răspuns:

Medic(oameni bolnavi vor fi oricand), avocat(vor fi procese si probleme, poate si mai multe ca acum), politist (oameni sa mentina ordinea vor trebui oricand).

| Mihaitsa22 a răspuns:

Politista, doctorita... ceva in cadrul armatei sau al politiei, clar ca vei primii chiar si un job asigurat dupa terminarea unei scoli in domeniuwinking

| luciana200972 a răspuns:

Cea mai practica si bine platita profesie este cea pe care alegi sa o faci din placere, nu ca este de viitor, iar dc o faci cu entuziasm, pasiune, si te dedici 200% sigur nu vei ramane fara job. bafta in a alege ceea ce-ti place sa faci. urmeaza-ti visul tau nu pe al altora, numai urmandu-ti visul vei reusi cu adevarat.

| Alexa_3478 a răspuns:

Jurnalist

Medic

Asistent

Contabil

Inginer

Avocat

Arhitect

Psihologi (multa lume ajunge sa apeleze la ajutorul psihologilor

Profesori (profii de la noi de la scoala asteapta a doua iesire la pensie...

Actor

Biolog

IT!

etc...

Iti pori pastra meseria, oricare ar fi aceea doar daca esti priceput!

Daca ti. a placut raspunsul meu, te rog rasplateste.ma cu :
Un folositor sau cu o fundita!

Pupici!:*:*

| maraa_9303 a răspuns:

Medic, Politist, Farmacist, Vanzator, Asistent, Infirmier, Politician (de astia nu scapi nici daca iti doresti).

| oriflame_9415 a răspuns:

Part-time oriflame detalii oriflame_mehedinti@yahoo.com www.oriflamecosmeticsmehedinti.webgarden.ro

| KellyGreen a răspuns:

Musafir! Sigur nu ai cum sa fi concediat si te faci si cu mancare, undeva unde sa stai, lume sa stai la vorba. Ce mai vrei.Nu poti sa scapi de meseria asta nici daca vrei!:-P

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Avocat/procuror/judecator, politist/detectiv/jandarm, doctor/asistent, jurnalist, etc.Succes!love struck

| AdyYnNnNn a răspuns:

Heyy buna! eu cred ca doctorii castig mult si asa spune sh mama laughing sh mie imi spune sa ma fac doctoritzaacrying dar mie imi place profesoaraabig grinbig grin ::X cred ca sh asta e buna meseria tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

In perioada 17 iunie � 15 august 2010, portalul HiPo.ro gazduieste

a 4-a editie a Targului Online de Joburi pentru Absolventi.

50 de companii de top recruteaza studenti in ani terminali si absolventi

din promotia 2010.

Creeaza-ti un CV pe hipo.ro si vei avea acces la:

- companiile ce recruteaza absolventi in momentul actual;

- 125 de oportunitati de cariera pentru absolventi din promotia 2010:

job-uri entry-level pentru tineri cu experienta intre 0 si 3 ani,

programe de trainee si internship;

- un ghid de angajare care te invata cum sa abordezi fiecare pas al

procesului de recrutare.

Afla mai multe accesand sectiunea dedicata de pe HiPo.ro.

In plus, daca iti inscrii CV-ul pe www.hipo.ro, poti castiga una din cele

12 sedinte de consiliere in cariera oferite de experti in resurse umane.

Te asteptam!

Sursa : Echipa HiPo.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocat fara procese, stomatolog fara cabinet, medic cu 15 mil pe luna...habar nu prea au pe ce lume traiesc lamuritorii tai!
Totul e cu depinde...nu exista o meserie perfect sigura in orice moment si banoasa pe deasupra.
Poate in constructii (zugrav, faiantar etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vanzator, politician, politista, avocata.

| BubbleA a răspuns:

Lucrator la Pompe Funebrelaughingsigur n-ai cum sa ramai fara slujba acolo.