| maya a întrebat:

Spuneti-mi si mie actele(in ordine) care trebuiesc pentru a te inscrie in academia de politie din campina...va rooog...este urgent.

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

La Campina este Şcoala de agenţi de poliţie (fosta şcoală de subofiţeri), nu academia.
Dosarul pentru admitere trebuie să cuprindă:
- diploma de bacalaureat în copie legalizată sau adeverinţa care atestă absolvirea liceului cu diplomă de bacalaureat pentru candidaţii care au absolvit în anul în curs - în original şi foaia matricolă - în copie legalizată;
- certificatul de căsătorie, certificatul de naştere pentru candidat, soţie/soţ şi fiecare copil – în copie legalizată;
- actul de identitate, carnetul de muncă, livretul militar - în copie;
- cazierul judiciar al candidatului - în original;
- fişa medicală tip de încadrare în Ministerul Administraţiei şi Internelor – în original;
- trei fotografii tip buletin de identitate.
Documentele trebuie depuse la Inspectoratul de poliţie al judeţului în care ai domiciliul.

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mergi la Centrul Militar Zonal din localitate unde exista un compartiment care se ocupa cu acest lucru si vei primi toate informatiile care te intereseaza.

| sese a răspuns:

Buletin/carte de identitate
Diploma de bacalaureat
Foaie matricola
Se completeaza o cerere la inscriere
Se face un test psihologic
Stare de sanatate

| mitica_6163 a răspuns:

Academia e una singura si e la Bucuresti, cea de ofiteri. Subofiteri la Campina, Cluj...