| diana0983 a întrebat:

Spuneti-mi si mie avantajele si dezavantajele de a fi avocat sau actor si care ati prefera voi + ca toti profesorii mi-au spus ca am f mult talent ca actrita

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Gandeste'te ca actoria e mai mult o pasiune si cam greu de realizat.Mai bine gandeste'te la ceva mai realist.Inca nu te'ai descoperit si nu esti sigura ce iti place.Nu te grabi sa iti programezi cu ani inainte ceea ce vrei sa faci.Actoria nu e chiar atat de usoara cum crezi si tine mult si de noroc. Daca nu esti facuta pentru asta pierzi si anii de facultate si tot nu stii ceea ce vrei.Mai bine gandeste'te la o meserie mai de viitor, ceva mai stabil si realist.Cu avocatura pot sa zic ca se castiga bine.Trebuie sa inveti mult si sa fii o persoana care se descurca in orice situatie, care stie sa se implice si sa se faca ascultata, sa ai "tupeu", sa poti sa citesti foarte mult si sa ai o abilitate de invatare mare. Daca tu crezi ca esti pregatita si asta poti sa faci e foarte bine.Dar mai intai intreaba'te ce iti place, ce te vezi facand toata viata, orice te atrage.O sa te tot gandesti pana te descoperi.Nu te ingrijora, ca o sa vina momentul si o sa vezi ce o sa fie potrivit pentru tine.Succes.happy

1 răspuns:
| alina_6613 a răspuns:

Ca sa fii un avocat de succes trebuie sa fii si un actor foarte bun... eu sunt studenta la facultatea de drept.pentru asta ma pregatesc.