| EugenShiAtat a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum ajung din sectorul 5 rahova la casa scanteii cu transport ratb dar repede va rog pentru ca maine trebuie sa fiu acolo dau funda la primele 3 raspunsuri bune

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cu ceva pana in Piata Unirii (autobuz 385 de exemplu, nu spui pe ce parte din Rahova stai), un metrou pana in Piata Romana si apoi autobuz 131, 331 sau 331 bis pana in Piaţa Presei Libere (asa se numeste Casa Scanteii acum). Daca stii sa ajungi altfel mai scurt in Romana e si mai bine. Din Piata Unirii poti lua expresul 783 direct la Piaţa Presei Libere, dar e mai scump biletul, abonamentele stiu ca nu erau valabile pe linia asta si circula mai rar (e autobuzul care merge la aeroport Otopeni).