| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, pe cat incep oamenii serviciul, dupa concediu?

6 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Salut. Traim in democratie. Prin urmare, angajatul isi poate lua concediu cand doreste.

| vladuss09 a răspuns:

rolling on the floor))
Nimeni nu potate sa iti deie un raspuns concrect. Nimeni nu stie la ce lucreaz si fiecare servici au programe diferite. M-ai bine informeaza-te de la colegii tai de la servici.

Funda?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh? fiecare isi ia concediu cand vrea.

| michelia a răspuns:

Exact de a doua zi de cind li se termina concediul.
Concediul nu e pentru toata lumea in aceeasi perioada, cum e vacanta la elevi.Fiecare si-l ia cind vrea sau cind e programat de la firma.

| εяαℓυcαз a răspuns:

Hăă? laughing. Nu înţeleg deloc întrebarea, nu e logică! Fiecare are un timp acordat de câtre stat, sau dacă e o companie privatizată se acordă după patron. big grin. EX: dacă doreşte concediu de azi, de mâine o să fie liber(ă) pentru 2 săptămâni, să zicem.batting eyelashes. Fundă? happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Regula de bază este următoarea zi după cea scrisă în cererea de concediu (depinde de locul de muncă, se calculează zile lucrătoare, dar sunt sectoare de activitate în care concediul se ia pe zile calendaristice (se include ca zi de concediu atât sâmbăta cât și duminica).
Pa, pa.